ASTM D3230

ASTM D3230 Стандартний метод випробування для визначення вмісту солей у сирій нафті (електрометричний метод)

СХОЖІ СТАНДАРТИ

Н/Д

ОБЛАСТЬ ДІЇ

Метод охоплює визначення концентрації хлоридів (солей) у сирій нафті. Знання цієї концентрації служить орієнтиром щодо необхідності опріснення сирої нафти та ефективності технологічного опріснювача. Швидкість корозії у нафтоперегінних установках та установках обробки сирої нафти залежить від концентрації. Висока концентрація негативно впливає на каталізатори очистки.

Концентрація визначається за калібрувальною діаграмою електричного струму (мА), що була створена для змішаних сольових розчинів. Кінцевий результат представляється у мг/кг або у г/м3, або у PTB (фунтів/1000 барелей).

ЗРАЗОК

Сира нафта

СТИСЛИЙ ОПИС МЕТОДУ ВИПРОБУВАННЯ

Зразок сирої нафти (10 мл) розчиняється у спиртовому розчиннику. Суміш вміщується у скляний стакан (100 мл, витягнутої форми) з набором електродів (полюси + і -). Значення струму, що проводиться через зразок, знімається з точністю 0,01 мА для серії напруг (25, 50, 125 та 200 В).

ВАЖЛИВІ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ ДО ПРИЛАДУ

·          Відображення струму (мА) при кожному рівні напруги

·          Електроди, встановлені паралельно, точно навпроти один до іншого та на відстані 6,4 ± 0,1 мм

ЗАЯВЛЕНА ТОЧНІСТЬ

Зразок

Повторюваність

Відтворюваність

Сира нафта

r (мг/кг) = 0,3401 X0,75

r (мг/кг) = 2,7803 X0,75

 

РЕКОМЕНДОВАНА КОНФІГУРАЦІЯ

Елемент

№ деталі

Опис

Кількість

1

107129

Солемір SCO 1

1

2

123990

Сертифікований еталонний матеріал згідно ASTM D3230, 100 мл

1

АРГУМЕНТИ НА КОРИСТЬ УСПІШНОСТІ ПРОДАЖУ

·          Хоча солемір дозволяє встановлювати випробувальну напругу величиною до 230 В, він захищає оператора від ураження внаслідок випадкового торкання до електродів. Захист оператора реалізований у вигляді двох ключів, які необхідно натиснути одночасно і які розташовані так, що їх можна привести в дію тільки двома руками.

·          Відсутність необхідності переключення між вимірюваними діапазонами завдяки високій чутливості приладів з подвійним дисплеєм.

·          Функція автоматичного запобіжного вимкнення при силі струму приблизно рівній 20 мА.

ПЕРЕДБАЧУВАНИЙ РИНОК

Нафтоперегінні підприємства, постачальники сирої нафти (лабораторії нафтових родовищ), лабораторії випробування матеріалів виробників обладнання для обробки нафти, компанії незалежного контролю

 


Comments