ASTM D36

ASTM D36 Стандартний метод визначення температури розм'якшення бітумів (установка "кільце і куля")

СХОЖІ СТАНДАРТИ

Н/Д

 

ОБЛАСТЬ ДІЇ

Бітум — це матеріал без точно визначеної температури плавлення; з підвищенням температури він стає м'якшим і менш в’язким. Значення температури розм'якшення використовується для класифікації бітуму. Воно є індикатором схильності матеріалу до текучості при підвищених температурах, що зустрічаються підчас експлуатації. Результатом випробувань є значення температури. Метод охоплює діапазон температур від 30° до 157 °С.

 

ЗРАЗОК

Бітум і всі його похідні

 

СТИСЛИЙ ОПИС МЕТОДУ ВИПРОБУВАННЯ

Два горизонтально розташовані диски зразку, запресовані у латунні кільця (з внутрішнім діаметром 19 мм і висотою 6,4 мм) нагріваються з контрольованою швидкістю 5 °C / хв. у стакані з рідиною (зазвичай місткістю у 600 або 800 мл), при цьому кожний з них підтримує сталеву кулю (діаметром 9,5 мм і вагою 3,5 г). Температура розм'якшення визначається як середня температура, при якій два диски зразків достатньо розм'якшуються, щоб кожна куля, вкрита випробуваним матеріалом, занурилась на глибину 25 мм.

Вибір рідини у стакані і початкова температура залежать від очікуваної температури розм'якшення: при очікуваній температурі до 80 °C використовується вода з початковою температурою 5 °C, при очікуваній температурі вище 80 °C необхідно використовувати гліцерин з початковою температурою 30 °C.

Приблизно 85 % всіх випробувань виконується при початковій температурі 5 °C у заповненому водою стакані; результуюча температура розм'якшення < 80 °C.

 

ВАЖЛИВІ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ ДО ПРИЛАДУ

·        Рівномірна швидкість нагріву, що становить  5 ± 0,5 °C/хв.

·        Стальна куля діаметром 9,5 мм, масою 3,50 г ± 0,05 г

·        Згідно з вимогами ASTM E1 результати, отримані за допомогою електронного пристрою вимірювання температури, повинні бути еквівалентними показам ртутного термометра при температурах 15°C і 16°C.


·         

ЗАЯВЛЕНА ТОЧНІСТЬ

Зразок

Повторюваність

Відтворюваність

Бітум

1,2 °C

1,2 °C

 

РЕКОМЕНДОВАНА КОНФІГУРАЦІЯ

Елемент

№ деталі

Опис

Кількість

1

106209

RKA 5 для температур розм'якшення < 80 °C

1

або 1

106212

RKA 5 для температур розм'якшення до 157 °C

1

АРГУМЕНТИ НА КОРИСТЬ УСПІШНОСТІ ПРОДАЖУ (підтверджені патентами США)

·        Діаграма температури-швидкості нагріву для перевірки відповідності кожного випробування

·        Калібрування температури у багатьох точках

·        Компактна система датчика положення кулі з лазерним сканером, що перекриває всю площу поперечного перетину стакана

·        Захищена від протікання система нагріву з герметичнім корпусом, що забезпечує безпечну експлуатацію та простоту чистки

·        Наявність статистичних функцій та функцій бази даних

·        Зчитування даних за допомогою USB-інтерфейсу, перетворення у формат Excel

ПЕРЕДБАЧУВАНИЙ РИНОК

Лабораторії дослідження бітумів на нафтоперегінних підприємствах, будівельні компанії, технічні університети (пов'язані з технологією виробництва асфальту), заводи по виготовленню ізоляційних матеріалів для стін и крівель, станції змішування асфальту, урядові контрольні установи, незалежні лабораторії контролю стану доріг

 


Comments