ASTM D4095-97(2008)

ASTM D4095-97(2008) Стандартна методика застосування рефрактометра для визначення нелетючих матеріалів (повністю твердих речовин) в лаках для підлог

СХОЖІ СТАНДАРТИ

ASTM D2834

ОБЛАСТЬ ДІЇ

Цей рефрактометричний метод застосовується для визначення нелетючих матеріалів (повністю твердих речовин) в лаках для підлог, розчинах каніфолі та воскових емульсіях. Метод є корисним для контролю якості і управління процесами у виробництві лаків і їх компонентів.

ЗРАЗОК

Лаки для підлоги (компоненти і кінцеві продукти)

СТИСЛИЙ ОПИС МЕТОДУ ВИПРОБУВАННЯ

Потрібен зразок об'ємом приблизно 0,5 мл.

Необхідно часто проводити контроль температури досліджуваної рідини і чистоти призми шляхом визначення показника рефракції дистильованої води, який дорівнює 1,332986 при 20 °C і довжині хвилі 589 нм.

Рефрактометр Abbemat буде фіксувати всі дані, необхідні згідно стандарту ASTM, наприклад, тип лаку для підлоги, розчину каніфолі або воскової емульсії (його потрібно вводити вручну), показник рефракції, довжину хвилі і температуру виконання аналізу.

1.     Визначте нелетючі матеріали у зразку згідно з ASTM D2834. Або ж можна застосовувати метод, рекомендований клієнтом.

2.     Виберіть шкалу показника рефракції

3.     Установіть температуру вимірювання рівню 20,00 °C або 25,00 °C

4.     Відрегулюйте рефрактометр по дистильованій воді

5.     Визначте показник рефракції технічної води, використаної для приготування зразку

6.     Визначте показник рефракції зразку (зразків). Перш ніж знімати показання, дочекайтесь стабілізації температури. Зніміть кілька показань і запишіть їх середнє арифметичне значення. Побудуйте графік залежності показника рефракції RI від загального процентного вмісту твердих речовин %TS, наприклад, за допомогою MS Excel:

a)   Використайте нульові значення вмісту (0 %) твердих речовин і показника рефракції і значення RI технічної води у якості початку координат

b)   Побудуйте графік вмісту твердих речовин із ASTM D2834 (стандартний метод) і показника рефракції RI зразку

c)   Перевірте криву, виконавши ретельне розбавлення зразку технічною водою

d)   Якщо крива відповідає дійсності, використайте лінійну залежність для створення методу застосування рефрактометра Abbemat з індивідуально зміненою шкалою

Криві лаків, розчинів каніфолі та воскових емульсій зазвичай є прямими лініями.

Екстраполяція кривих до суттєво вищих значень вмісту твердих речовин (з загальним вмістом твердих речовин більше 3 %) не рекомендується.

ВАЖЛИВІ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ ДО ПРИЛАДУ

·        Точність 0,0001 nD або краща

ЗАЯВЛЕНА ТОЧНІСТЬ

Точність і зміщення цього методу обмежені значеннями, які досяжні для визначення вмісту твердих речовин методом випробування ASTM D2834.


 

РЕКОМЕНДОВАНА КОНФІГУРАЦІЯ

Елемент

№ деталі

Опис

Кількість

1

109980

Рефрактометр Abbemat 200, лінійка Economy (Економічність)

1

2

97789

Рефрактометр Abbemat 350, лінійка Performance Plus (Ефективність Плюс)

1

3

97787

Рефрактометр Abbemat 550, лінійка Performance Plus (Ефективність Плюс)

1

АРГУМЕНТИ НА КОРИСТЬ УСПІШНОСТІ ПРОДАЖУ

Застосування ручних рефрактометрів і рефрактометрів типу Abbe веде до значної втрати точності. Рефрактометр Abbemat забезпечує кращі повторюваність і точність, ніж вище згадані рішення. Завдяки використовуваному в ньому принципу вимірювання рефрактометр Abbemat діє незалежно від оператора.

ПЕРЕДБАЧУВАНИЙ РИНОК

Контроль якості і контроль процесів: Лаки для підлоги (компоненти і кінцеві продукти)

 


Comments